See English Version

حضور شایسته دانشگاه محقق اردبیلی برای اولین بار در جمع برترین دانشگاه های جوان دنیا


 

 

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی از حضور شایسته دانشگاه محقق اردبیلی در جمع برترین دانشگاه های جوان دنیا برای اولین بار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عزیز حبیبی از حضور شایسته دانشگاه محقق اردبیلی در جمع برترین دانشگاه های جوان دنیا برای اولین بار خبر داد و گفت: این رتبه بندی توسط نظام رتبه بندی آموزش عالی تایمز در سال ۲۰۲۱ منتشر شده است.
وی افزود: بر اساس این رتبه بندی ۲۶ دانشگاه ایرانی در جمع ۴۷۵ دانشگاه جوان برتر دنیا قرار گرفته اند که دانشگاه محقق اردبیلی موفق به کسب رتبه شایسته ۳ در بین دانشگاه های جامع وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رتبه ۷ در بین تمام دانشگاه های کشور شده است .
حبیبی با بیان اینکه در رتبه بندی دانشگاه های جوان تایمز، دانشگاه ‌هایی با قدمت کمتر از ۵۰ سال مدنظر هستند، تصریح کرد: نظام رتبه ‌بندی آموزش عالی تایمز برای رتبه ‌بندی دانشگاه های جوان ۲۰۲۱ از همان روشی که دانشگاه‌ های جهان را ارزیابی می‌کند، استفاده کرده است و ماموریت ‌های اصلی دانشگاه‌ ها اعم از«تدریس، تحقیق، انتقال دانش و چشم انداز بین‌ المللی» را مورد ارزیابی قرار داده است.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به ورود شایسته و قدرتمند دانشگاه محقق اردبیلی برای اولین بار در رتبه بندی برترین دانشگاه های جوان دنیا، خاطر نشان کرد: توفیقات حاصل شده و شتاب دار دانشگاه در زمینه های مختلف مرهون عزم، اراده و تلاش و کوشش بی وقفه همه اعضای هیات علمی اندیشمند، دانشجویان مستعد و خلاق، کارمندان پرتلاش و برنامه ریزی های هدفمند دانشگاه در حوزه پژوهش و فناوری است که نمونه بارز آن ورود در رتبه بندی های مختلف جهانی در سال های اخیر بوده است .